0
0

آموزش سئو 2021

247 بازدید

آموزش سئو در وب سایت های زیادی وجود دارد اما هر کاربر با توجه به بودجه، زمان و نیاز خود اقدام به انتخاب محتوای خود در سایت ها میکند. ما در این مقاله به آموزش های سئو میپردازیم و برای شما انواع مختلفی از محتوا را آماده کرده ایم تا به راحتی بتوانید سئو را فرا بگیرید. 

آموزش صفر تا صد سئو رایگان 2021

چنانچه با سئو آشنایی ندارید از مقاله سئو چیست؟ میتوانید با سئو آشنا شوید. امروزه سئو برای شرکت ها بسیار پر اهمیت و تاثیر گذار است، پس با دانش کافی میتوان در این زمینه کسب درآمد مناسبی داشت و موفق بود. حال اینکه یادگیری اصولی سئو یک مسئله بسیار مهم است که افراد اگر به اشتباه آموزش ببینند موجب اتلاف وقت خود و عدم موفقیت در این حوزه میشوند. آموزش سئو در آکادمی پاراگراف مطابق با آخرین الگوریتم های گوگل انجام میشود.

یک سوال مهم که در ابتدا ذهن افراد را درگیر میکند این است که سئو را باید از کجا شروع کرد؟ ابتدا درباره مفهوم سئو و تعاریف ابتدایی آن مطالعه کنید. در وهله دوم تحقیق و مطالعه در مورد مسائل پایه ای سئو است. مسائلی مانند سئو داخلی، سئو خارجی، سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و … در ابتدای یادگیری باید مطالعه شود.

سئو هر سال بروز میشود و الگوریتم های گوگل به صورت مداوم پیشرفت میکنند. ما در مجموعه پاراگراف آموزش ها را بر اساس مباحث و الگوریتم ها در سال 2021 منتشر میکنیم. برای مثال در سال اخیر گوگل ارزش بک لینک ها و Bounce rate را کاهش داد و موارد دیگری را مهمتر دانست. برای دریافت آموزش رایگان 0 تا 100 سئو 2021 مقالات سئو آکادمی پاراگراف را دنبال کنید.

چرا آموزش 0 تا 100 سئو آکادمی پاراگراف؟

در آکادمی پاراگراف ما کتاب هایی را برای علاقه مندان به کتاب، مقالات و دوره های آموزشی را تولید و منتشر کرده ایم که تمامی افراد با هر نوع محتوایی بتوانند آموزش ها را دریافت کنند. این دوره ها به صورت مستمر بروزرسانی می شوند و افرادی که در دوره شرکت کرده اند می توانند هرسال با الگوریتم ها و نکات جدید سئو آشنا شوند.

تکنیک های مقدماتی رایگان سئو

در ابتدا به تعاریف مفاهیم سئو میپردازیم.

سئو (Seo): سئو یا در اصل اس ای او مخفف Search engine optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. به اقداماتی که مدیر یک سایت جهت کسب جایگاه های اول در گوگل انجام میدهد را فعالیت های سئو میگویند.

سئو داخلی (On-page seo): به مجموعه اقداماتی که در داخل سایت انجام میشود تا به افزایش بازدید و کسب جایگاه های اول گوگل بیانجامد را سئو داخلی میگویند.

سئو خارجی (Off-page seo): کلیه اقداماتی که برای افزایش رتبه در خارج از سایت انجام میشود را سئو خارجی میگویند.

در قسمت های مختلف سایت ما میتوانید این آموزش های رایگان را به صورت صوتی، ویدئویی، کتاب دیجیتالی و متنی یافته و استفاده کنید.

کلمه کلیدی (Keyword): کلمه کلیدی دو تعریف مشخص دارد:

  1. عبارتی که توسط کاربر در موتور جستجو وارد میشود تا به نیاز خود برسد.
  2. عبارتی که محتوای سایت و صفحه ما در مورد آن تولید و ارائه میشود.

در قدم اول به یادگیری مهمترین بحث در سئو میپردازیم. کلمه کلیدی مهم ترین موضوع در سئو است و به طور کلی سئو بر پایه همین کلمات کلیدی ارائه و بروز شد. انتخاب کلمه کلیدی مناسب یک مسئله مهم برای سایت است و نباید آن را ساده شمرد. اینکه در ابتدای راه روی کدام کلمات کلیدی تمرکز کنیم، ابتدا برای کدام کلمات هزینه کنیم و از یک کلمه کلیدی در چند صفحه استفاده نکنیم بسیار حائز اهمیت است. برای یادگیری بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله کلمه کلیدی چیست را مطالعه کنید.

کسب جایگاه در کلمات کلیدی بلند ساده تر و بهتر است. این نوع کلامت دقیق و با بازدهی بهتر هستند. کاربر میداند دقیقا چه چیزی را جستجو کند. یک کلمه کلیدی بلند شاید دفعات جستجو کمی داشته باشد اما تاثیر بسزایی در کسب جایگاه در کلمات کلیدی کوتاه تر دارد.

انتخاب کلمه کلیدی اصلی هر صفحه یکی از مهمترین عوامل پیشرفت صفحات ماست. برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب با هر صفحه چند روش وجود دارد.

انتخاب کلمه کلیدی با استفاده از گوگل

با جستجو در گوگل و همچنین پیشنهاد های گوگل میتوان به کلمه کلیدی اصلی و فرعی برای محتوای خود برسیم. انتخاب کلمات کلیدی مناسب با صفحه کار دشواری نیست اما کار ساده ای هم نیست. بعضی کلمات نیازمند به صفحه جداگانه هستند و نباید آن ها را در یک صفحه قرار داد. گوگل بهترین ابزار برای یافتن کلمات کلیدی است. با زدن کلیدی فاصله یا اسپیس بر روی کیبورد خود میتوانید کلمات زیادی را از گوگل دریافت کنید.

انتخاب کلمه کلیدی با آنالیز رقبا

با بررسی وب سایت های فعال در صفحه اول و کلمات کلیدی مورد استفاده این وبسایت ها گوگل شما را به عنوان یک وبسایت پیشرو و فعال شناسایی میکند که صفحات شما به رقابت با سایر صفحات میپردازد و بروز است.

انتخاب کلمه کلیدی با استفاده از google trend

گوگل ترند یکی از پلتفرم های گوگل برای جستجو و مشاهده کلمات کلیدیست. در این وب سایت یک کلمه کلیدی و منطقه مکانی را مشخص میکنید و تعدادی عبارت کلیدی یا کیوورد را در اختیار شما قرار میدهد.

نگارش صحیح در سئو

در سئو محتوا دو مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است:

  • نگارش محتوا برای ربات های گوگل
  • نگارش محتوا برای کاربران

قطعا زمان تولید و نگارش محتوا باید آن را برای کاربران آماده کنید اما اینکه از علائمی مانند ویرگول، علامت تعجب، نقطه و … غافل شوید زیرا که آنالیز صفحات شما را برای گوگل سخت و نامفهوم میکند. برای درک این مسئله در گوگل ترنسلیت جملات را با ویرگول و بدون ویرگول بنویسید. برای مثلا میتوانید از جمله معروف بخشش لازم نیس، اعدامش کنید استفاده کنید. پس با استفاده از علائم به درک بهتر گوگل از محتوای خود کمک کنید.

سئو در سال 2021 دچار کمی تغییرات شده است، برای مثال در این سال میلادی گوگل اعلام کرد نرخ پرش یا bounce rate دیگر برای الگوریتم های این شرکت اهمیتی ندارد. برای کسب جایگاه مناسب و همچنین ثبات در آن باید سایت خود را برای کاربران سئو کنید. داشتن سایت کاربردی برای کاربران یک امتیاز ویژه از سوی گوگل است.

در این مقاله اشاره کمی به موضوعات میکنیم اما به هرکدام به صورت تخصصی در وبینار ها، دوره ها و مقالات خواهیم پرداخت. به صورت کامل تر در مقاله انتخاب کلمه کلیدی مناسب میتوانید با روش های صحیح انتخاب کیوورد آشنا شوید.

تکنیک های سئو 2022

در سال 2022 انتظار می رود تا ارزش محتوا بیش از پیش شود و گوگل پیشرفت چشمگیری در درک محتوا داشته باشد. گوگل در حال حاضر هم به خوبی محتوا و کلمات کلیدی را درک میکند. برای پیشرفت در سئو در سال 2022 باید محتوای با کیفیت تر بنویسید و با کلات کلیدی مترادف محتوای خود را بهتر معرفی کنید.

مورد دوم لینک سازی است؛ گوگل در هر آپدیت سخت گیری ها و دقت خود را برای لینک های دریافتی سایت ها بیشتر می کند پس اگر از الان برای خود لینک سازی می کنید زمان بیشتری برای این فعالیت کنار بگذارید.

مدت زمان یادگیری سئو

اگر در ذهن شما این سوال هک شده که ” چقدر طول میکشد تا سئو را یاد بگیریم؟ ” باید یک پاسخ داد. شما برای مطالعه و یادگیری سئو چقدر وقت میگذارید؟ زمان لازم برای یادگیری سئو بین شش تا دو سال میتواند باشد اما یک مسئله بسیار مهم این است که این رشته و این حوزه نیازمند تجربه بالایی است و شما بعد از مدت یک سال شاید بسیاری از مفاهیم سئو را آموخته باشید اما در حوزه های مختلف در مسائل و مشکلات مختلف باید با استراتژی و روش های متفاوتی برخورد کرد که تمام این موارد به تجربه فرد باز می گردد.

آموزش سئو امروزه به وفور دیده میشود اما در تلاش باشید در کنار سئو شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ را هم فرا بگیرید.

آموزش ویدئویی سئو را در دستور کار خود قرار دهید. اگر چنانچه توانایی مالی کلاس ها و دوره های حضوری را دارید هیچ آموزشی به خوبی دوره های حضوری به شما کمک نخواهد کرد.

قیمت آموزش سئو

آموزش های رایگانی در فضای وب و اینستاگرام وجود دارد اما برای یادگیری اصولی و صحیح سئو نیاز به دوره ها و مطالعات زیادیست که زمان بر است. دوره آموزش سئو آکادمی پاراگراف به زودی ظبط خواهد شد. دوره جدید آموزش سئو آکادمی پاراگراف با نام آموزش سئو 2022 عرضه خواهد شد.

برای اینکه متوجه شوید یک دوره کیفیت مناسبی دارد یا خیر از کامنت های سایر کاربران استفاده کنید. کامنت ها را مطالعه کنید تا ببینید سایر کاربران در مورد دوره چه کامنت هایی گذاشته اند. وضعیت سایت ارائه دهنده در سئو را بررسی کنید تا خود سایت در رقابت توانسته باشد فعالیت خوبی در حوزه سئو داشته باشد.

 

سوالات متداول

دوره های آموزش صفر تا صد سئو بروزرسانی خواهند شد؟

بله، تمام این دوره ها به صورت مداوم بروز رسانی خواهند شد.

آموزش رایگان سئو هم دارید؟

بله، مقالات و پادکست های ما به صورت رایگان در اختیار شماست. آموزش رایگان سئو به صورت ویدئویی هم در وبسایت موجود است.

آیا با این آموزش سئو می توانیم پروژه دریافت کنیم؟

این آموزش های کاملا کاربردی بوده و افراد می توانند تنها یک روز بعد از پایان دوره پروژه دریافت کنند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=13618
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش سئو 2021

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.